U toku je Evropska sedmica mobilnosti, u čijem obilježavanju učestvuje i Auto-moto društvo "Srebrenica-Bratunac" Bratunac.
Evropska sedmica mobilnosti u zemljama Evrope u 2019. godini obilježava se u periodu od 16. do 22. septembra, a ove godine obilježava se pod sloganom "Krećite se sa nama", i njime se ističe ovogodišnja tema "Bezbjedno pješačenje i biciklizam".
Pješačenje i biciklizam zajedno čine aktivne načine kretanja i ključni su za budućnost naših malih i velikih gradova u cijeloj Evropi.
AMD "Srebrenica-Bratunac" danas je, u saradnji sa Policijskom stanicom Bratunac i školskom saobraćajnom patrolom OŠ "Vuk Karadžić" Bratunac, organizovalo šetnju sa učenicima prvog razreda kao i crtanje po ulici zatvorenoj za saobraćaj na temu "Moj grad bez automobila".
Učenicima su nakon završenih aktivnosti podijeljene sveske, olovke i slatkiši, kao i leci ove kampanje čiji je cilj promocija zdravog načina života i ideja mobilnosti bez zagađenja životne sredine.