Министарка просвјете и културе у радној посјети Братунцу

31.01.2023 Piše: urednik
Посјета министарке Жељке Стојичић

Министарка просвјете и културе у Влади Републике Српске, Жељка Стојичић, посјетила је Братунац и састала се са руководством Општине, директорима школа, предшколске установе "Радост" Народне библиотеке и Дома културе.

Разговарало се о стању у образовном сектору на подручју локалне заједнице, као и о томе шта је приоритетно да буде урађено и како стање подићи на виши ниво.

-Имали смо прилику да јасно кажемо шта је потребно да се уради на школским објектима, да бисмо могли направити угоднији боравак дјеци у школама и да нам буде лакше свима. На тај начин имаћемо и мање потражње према министарству. Горући проблеми су нам кровне конструкције и фасаде, много енергије се расипа- рекао је Андрија Млађеновић, директор ОШ ''Вук Караџић''.

Министарка Стојичић је у редовној посјети, а осим Братунца посјетиће Скелане и Зворник.

-Ова посјета је дио планираних активности. Жеља нам је да се упознама са директорима из ове регије, да поразговарамо, прије свега, о инфраструктурним проблемима. Упознати смо са свим тражењима од стране општине Братунац, а ми ћемо размотрити све што смо чули у складу са приоритетима. Данас ћемо посјетити и археолошко налазиште Муниципијум у Скеланима- нагласила је министарка, Жељка Стојичић.

Домаћин састанка био је в.д. начелника, Бранислав Тришић.

-Састанак је био веома добар, радног карактера. Видљиво је да ми сарадњу у овом периоду побољшавамо и очито да слабија сарадња раније није била до Владе. Данас смо се дотакли тема образовања и културе и разговарали смо како да их подигнемо на виши ниво. Већ смо постигли неке договоре- истакао је Бранислав Тришић, в.д. начелника општине Братунац.

Пише: М.В.