U petak, 16. avgusta, na "Rajskoj plaži" u Bratuncu je počela dvanaesta "Motorijada" u organizaciji MK "Taurus" iz Bratunca, a pokrovitelj ove manifestacije je opština Bratunac. Prvo veče posjetioci su imali priliku da slušaju bendove "Black and white" i "Sveti gral" iz Novog Bečeja i Jagodine. U drugom danu ove manifestacije uživalo se u domaćem pasulju i ribi, a druženje svih posjetilaca i bajkera se nastavilo sve do 17 časova kada je organizovan defile motocikala od "Rajske plaže" do centra Bratunca. Na bini u centru Bratunca domaćini i predsjednik moto-kluba "Taurus" iz Bratunca, Branko Šarac, su poželjeli dobrodošlicu svim bajkerima a koji su u naš grad došli iz: Zvornika, Malog Zvornika, Bijeljine, Trebinja, Užica, Valjeva, Zlatibora, Loznice, Inđije, Šida, Lazarevca, Šapca i mnogih drugih mijesta. Najdalji put prešli su bajkeri iz: Slovenije, Italije, Izraela i Austrije. Iz razgovora smo saznali da su i učesnici i domaćini prezadovoljni ovogodišnjim odzivom i da je na njihovom spisku 69 prijavljenih moto-klubova. Procijenjuje se da će večerašnjem programu, zajedno sa svim učesnicima, prisustvovati do dvije hiljade ljudi. Večeras nastupaju bendovi "Sveti gral" iz Novog Bečeja i "Plutonija" iz Beograda.
17.08.2019 Piše: urednik